Menu
Røyk stiger opp etter et israelsk angrep mot Gazastripen onsdag. Torsdag meldes det om nye angrep, til tross for at Hamas og Israel er enige om en våpenhvile. Foto: Abdel Kareem Hana / AP / NTB

Melding om flere nye angrep i Gaza

Det palestinske sivilforsvaret meldte torsdag om flere nye angrep på Gazastripen etter kunngjøringen om at Hamas og Israel var enige om en våpenhvile.

Av NTB | 09.10.2025 07:13:01

Politikk: – Siden kunngjøringen av en enighet om et forslag til rammeverk for våpenhvile i Gaza, har det blitt meldt om flere eksplosjoner, særlig i områder nord i Gaza, sier en av etatens talspersoner, Mohammed Al-Mughayyir.

Han sier det er snakk om er serie intense luftangrep mot Gaza by.

Så langt ser det ikke ut til å ha kommet noen israelsk bekreftelse på angrepene. Den israelske avisen Haaretz skriver imidlertid at det israelske militæret IDF advarer palestinere om å ikke vende tilbake til Gaza by «inntil det kommer flere instrukser».

De omtaler den nordlige delen av Gaza by som en farlig stridssone.

(©NTB)

Flere nyheter: