Los Angeles erklærer unntakstilstand for å beskytte innvandrere
Los Angeles County har erklært unntakstilstand for å beskytte innvandrere fra Ice-soldatene som president Donald Trump har sendt til byen.
Krig og konflikter: Tiltaket, som ble vedtatt av fylkesstyret tirsdag, skal blant annet sikre økt beskyttelse for innvandrere som leier bolig og andre som rammes av Ice-razziaene.
– Det er en krisesituasjon i lokalsamfunnet, og Los Angeles County behandler det som dette, sier Lindsey Horvath i fylkesstyret.
– I måneder har familier levd under trussel om deportasjon, og arbeidere har blitt hentet ut fra arbeidsplassene sine, sier hun.
Det bor over 10 millioner mennesker i Los Angeles County, og over 3 millioner av dem er innvandrere.
I juni brøt det ut demonstrasjoner i Los Angeles-området som et svar på de mange razziaene og deportasjonene av innvandrere.
Trump svarte på protestene med å sende soldater, til protester fra lokale myndigheter.
(©NTB)