Kamikaze-drapsmann trekker begjæringen om prøveløslatelse fra forvaring
Chris Pham, som er dømt til forvaring for et drap på utestedet Kamikaze i Oslo i 2007, har trukket begjæringen om prøveløslatelse.
Kriminalitet og rettsvesen: – Vi fant det ikke formålstjenlig å prøve det spørsmålet nå, sier Chris Phams forsvarer Marius Dietrichson til NRK.
52 år gamle Pham skulle i forrige uke ha møtt i Ringerike, Asker og Bærum tingrett. Han hadde begjært seg prøveløslatt, men rettsmøtet ble avlyst.
Chris Pham ble i 2009 dømt i lagmannsretten til 20 års forvaring med en minstetid på ti år for sammen med to andre å ha drept Mohammad Ahssain i kjelleren på nattklubben Club Kamikaze i Oslo sentrum i 2007. Liket av Ahssain ble funnet i bagasjerommet på bilen Pham kjørte i Larvik fire dager etter drapet.
Da drapet ble begått, var han på permisjon fra fengselet etter at han i 1999 dømt til 21 års fengsel for medvirkning til et annet drap.
Dietrichson sier at han ikke har mandat til å si hvorfor han og hans klient mener det ikke er formålstjenlig å prøve spørsmålet om prøveløslatelse for tingretten nå.
(©NTB)