reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Dusan Vlahovic leverte mål og assist på overtid da Juventus berget 4-4 mot Borussia Dortmund. Foto: Marco Alpozzi, LaPresse via AP / NTB

Vlahovic-show da Juventus greide 4-4 mot Borussia Dortmund med to overtidsmål

Borussia Dortmund tok ledelsen tre ganger og ledet 4-2 etter 90 minutter, men to overtidsmål ga Juventus 4-4 i et sjeldent mesterligadrama.

Av NTB | 16.09.2025 23:57:45

Sport: Dusan Vlahovic skapte spenning med 3-4-målet via stolpen i fjerde tilleggsminutt, og to minutter senere nikket stopperen Lloyd Kelly inn 4-4 på innlegg fra Vlahovic. Målet ble VAR-sjekket i flere minutter for mulig offside, men ble til sist godkjent.

Dermed gikk Julian Ryerson og hans lagkamerater skuffet av banen etter det som lenge så ut til å bli en jubeldag.

– Vi ga alt og var veldig nær å vinne, men dessverre glapp det for oss helt mot slutten. Selv om det er skuffende å slippe inn to mål på overtid, er ett poeng her i Torino likevel et positivt resultat for oss, sa Felix Nmecha, en av gjestenes målscorere.

Karim Adeyemi, Nmecha og Yan Couto scoret gjestenes tre ledermål, alle i 2. omgang. Kenan Yildiz og innbytter Vlahovic utlignet de to første gangene, men Coutos distanseskudd mot nærmeste stolpe i det 72. minutt så ut til å bli vinnermål.

I stedet fikk Dortmund straffe da et skudd fra Serhou Guirassy tilsynelatende ble stoppet av armen til en liggende Kelly, og Ramy Bensebaini satte inn 2-4 i det 86. minutt, etter at han og Guirassy kranglet om hvem som skulle skyte.

Da virket kampen avgjort, men Juventus ga aldri opp og fikk betalt i et vilt overtidsdrama med Vlahovic i hovedrollen.

Allerede i det 4. minutt raidet Lucas Bergvall på høyresiden og slo hardt inn i håp om å vinne Richarlison foran mål. Luiz Junior så ut til å ha fanget ballen, men den glapp fra ham og rullet sakte inn i eget mål.

Det ble kampens eneste scoring, og Tottenham reiser til Bodø i slutten av måneden med tre poeng i bagasjen.

– Det var veldig viktig å starte med en seier. Vi ønsker å holde buret rent, og i så måte var det en god kamp. Selv om vi ble presset mot slutten, håndterte vi det bra, sa Bergvall til uefa.com .

Juventus-keeper Michele Di Gregorio gjorde ingen god figur ved det målet. Gregor Kobel i Dortmund-målet var derimot ypperlig da han litt senere slo et Yildiz-skudd i stolpen. Ryerson og lagkameratene ofret seg og blokkerte flere skudd da Juventus trykket på for utligning i sluttminuttene.

I London sørget en stor keepertabbe av Luiz Junior for at Tottenham vant 1-0 over Villarreal.

(©NTB)

Flere nyheter: