VIF-flopp drar videre til dansk klubb
Backen Oskar Matushkin forlater Vålerenga etter bare et halvt år. Han er klar for Rødovre Mighty Bulls i dansk ishockey.
Sport: Det gikk ikke helt etter planen for Matushkin i Vålerenga. Som Narvik-spiller var han poengkonge blant backene i eliteserien sist sesong, men i Oslo-klubben ble det både mindre istid og færre målpoeng enn ønsket.
– Oskar har ønsket mer istid enn det vi kan tilby, og vi har hatt en god dialog rundt dette en stund. Vi føler at vi nå har løst dette på en god måte, og vi skilles som gode venner med full forståelse for hans ønske om å gå til en klubb der han kan få mer spilletid, sier sportssjef Morten Ask i Vålerenga.
Svensken selv sier at han trivdes i Vålerenga, men at ønsket om mer spilletid ble avgjørende.
– Jeg forlater en garderobe der det sitter veldig mange gode hockeyspillere som fort kan gå hele veien i år, og det håper jeg de klarer. Det har vært en fin tid i Vålerenga, og jeg ønsker lykke til med resten av sesongen, sier Matushkin.
Han var på isen i 19 kamper for VIF og noterte fire målpoeng.
(©NTB)

