Venezuela vil ikke tillate USA-støttet regjering
Venezuelas militære vil stoppe ethvert forsøk på å sette inn en regjering som er lydig overfor USA, sier landets forsvarsminister.
Politikk: – De væpnede styrkene vil ikke tillate en regjering her som er underdanig overfor USAs interesser, sier Vladimir Padrino i en TV-sendt uttalelse.
– Aldri slaver igjen. Vi er et fritt land, legger han til.
USA har den siste tiden angrepet en rekke båter fra Venezuela som anklages for å smugle narkotika inn i USA. President Donald Trump har i tillegg hintet til at han kan komme til gjennomføre angrep i Venezuela og har godkjent hemmelige CIA-operasjoner i landet.
Fredag ble det også kjent at USA sender hangarskipet Gerald S. Ford til Det karibiske hav, et trekk som anses som en betraktelig eskalering av USAs militære tilstedeværelse i området.
Trump har gjentatte ganger beskyldt Venezuelas president Nicolás Maduro for å lede et narkokartell – en påstand han selv kategorisk avviser.
(©NTB)







