Menu
Uværet kom til Bjørup på Falster mandag. Foto: Ingrid Riis / Ritzau Scanpix / NTB

Veier er fortsatt under vann i Danmark etter regnværet

Flere døgn med kraftig regn i store deler av Danmark har fått mindre konsekvenser enn fryktet, men flere veier er fortsatt oversvømt.

Av NTB | 23.07.2025 07:23:54

Vær: På motorveien E20 på Vestsjælland er det onsdag morgen stengt i én fil i østgående retning. Motsatt retning var helt stengt i løpet av natten på grunn av nedbørsmengdene.

På ferieøya Falster er hovedveien Omfartsvej stengt, og på E47 på naboøya Lolland er det også vann i veibanen.

I løpet av mandag og tirsdag falt det godt over 100 millimeter regn flere steder sørøst i Danmark. Det er rekordstore mengder. Også sørvest på Sjælland, øst på Fyn og inn i Øst-Jylland har det kommet store mengder regn. Danmarks meteorologiske institutt (DMI) brukte for første gang sitt kraftigste farevarsel «meget farlig vær» for å advare om nedbørsmengdene.

(©NTB)

Flere nyheter: