Tysk keeperstjerne operert – fotball-VM i fare
Den tyske fotballstjernen Marc-André ter Stegen har vært gjennom en vellykket operasjon for en lårskade. Om han er aktuell for spill under sommerens VM-sluttspill er usikkert.
Sport: Den spanske klubben Girona, som har tyskeren i sin spillerstall, opplyser i en kort uttalelse at keeperens retur til fotballbanen «vil avhenge av fremgangen hans» i rehabiliteringsprosessen.
Ter Stegen har selv meldt i sosiale medier at han forventer å være ute av spill «i flere måneder».
Tyskeren skadet seg forrige helg i det som var hans andre kamp for Girona. Han er på utlån fra Barcelona, der han ikke lenger var førstevalg og bare hadde spilt én gang denne sesongen.
Skadeplagede Ter Stegen var i fjor sommer gjennom en ryggoperasjon.
Tysklands landslagssjef Julian Nagelsmann har sagt at Ter Stegen må spille for klubblaget for å beholde posisjonen som førstevalg på landslaget inn mot VM i USA, Mexico og Canada.
Det er tvilsomt om Ter Stegen kan spille Tysklands kommende privatlandskamper mot Sveits og Ghana i mars. De er de eneste oppgjørene før Nagelsmann offentliggjør VM-troppen.
(©NTB)

