reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
I sin forrige presidentperiode møtte Donald Trump Kinas president Xi Jinping blant annet på G20-møtet i Osaka i juni 2019. De to skal møtes igjen i slutten av måneden, og Trump sier han planlegger å dra til Kina på nyåret. Foto: Susan Walsh / AP / NTB

Trump sier han vil besøke Kina neste år

USAs president Donald Trump sier han planlegger å dra til Kina på nyåret, og at han håper å lande en handelsavtale med president Xi Jinping når de to møtes.

Av NTB | 20.10.2025 19:03:17

Økonomi og næringsliv: Trump og Xi skal møtes i Sør-Korea i slutten av måneden for å snakke om den pågående handelskrigen mellom landene.

– Jeg har blitt invitert til å dra til Kina, og jeg kommer til å gjøre det en gang ganske tidlig neste år. Vi har på en måte landet det, sa Trump i Det hvite hus mandag, der han tok imot Australias statsminister Anthony Albanese.

(©NTB)

Flere nyheter: