Menu
Jørgen Strand Larsen kommer godt ut på The Athletics liste over sommersigneringer. Foto: Dave Shopland / AP / NTB

The Athletic: Dette er Premier Leagues beste overgang – Strand Larsen på topp ti

Jørgen Strand Larsens permanente overgang fra Celta Vigo til Wolverhampton rangeres som den niende beste signeringen i Premier League i sommer.

Av NTB | 03.09.2025 06:31:50

Sport: Til sammen brukte Premier League-lagene over tre milliarder pund på 154 overganger i overgangsvinduet som stengte mandag. Velrenommerte The Athletic har forsøkt å rangere alle de 154 spillerne som ble hentet inn.

Strand Larsens overgang fra Celta Vigo til Wolverhampton ble gjort permanent 1. juli, etter at nordmannen imponerte på lån sist sesong med 14 scoringer i Premier League.

Den norske spissen kunne fort blitt solgt på ny i sommer, ettersom Newcastle fikk et bud på nærmere 60 millioner pund avslått av Wolves.

I omtalen av Strand Larsen på 9.-plass legges det store budet til Newcastle til grunn.

«At Newcastle vurderte å by 60 millioner pund for en spiller som kostet 23 millioner pund tre måneder tidligere, tyder på at dette var en av de beste avtalene denne sommeren», står det der.

Helt på toppen av listen finner man en låneovergang. Tottenhams signering av den defensive midtbanespilleren João Palhinha blir vurdert som den beste signeringen i sommervinduet.

Spillerne er ikke bare rangert basert på ferdighetene sine, men også ut fra flere andre faktorer. Kostnad, viktighet for laget og behovet for forsterkning i spillerens posisjon, er også med i analysen.

Av Manchester Uniteds fire signeringer i sommer er det Bryan Mbeumo som kommer best ut på 34.-plass, én plass foran sin nye lagkamerat Benjamin Sesko.

Manchester Uniteds nye målvakt Senne Lamens er rangert som nummer 80. Matheus Cunha er ranket litt høyere på 76.-plass.

2. Estevão fra Palmerias til Chelsea, 49 millioner pund

3. Rayan Cherki fra Lyon til Manchester City, 36,3 millioner pund

4. Adrien Truffert fra Rennes til Bournemouth, 14,4 millioner pund

5. Alexander Isak fra Newcastle til Liverpool, 125 millioner pund

6. Hugo Ekitike fra Eintracht Frankfurt til Liverpool, 79 millioner pund

7. Jack Grealish fra Manchester City til Everton, lån

8. Viktor Gyökeres fra Sporting til Arsenal, 63,4 millioner pund

9. Jørgen Strand Larsen fra Celta Vigo til Wolverhampton, 23 millioner pund

10. Caoimhin Kelleher fra Liverpool til Brentford, 18 millioner pund

Klubbkamerat David Møller Wolfe må ta til takke med 103.-plass på The Athletics liste.

1. João Palhinha fra Bayern München til Tottenham, lån

(©NTB)

Flere nyheter: