Menu
Maria Sharapova ble valgt inn i Fall of Fame. Foto: Michel Euler / AP / NTB

Tennislegender fikk publikum til å måpe – stjernepappa kjempet med tårene

Serena Williams sto for en kjempeoverraskelse da tennislegenden Maria Sjarapova ble innvalgt i tennisens Hall of Fame lørdag. Seansen ble rørende.

Av NTB | 24.08.2025 10:54:35

Sport: Williams og Sjarapova var to av tennissportens bitreste rivaler da de begge var på høyden av sine karrierer. Stemningen var på ingen måte alltid god mellom de to legendene.

Derfor sperret mange opp øynene da Williams lørdag dukket opp for å holde introduksjonstalen da russiske Sjarapova lørdag fikk plass i Hall of Fame.

Det gikk et sukk gjennom publikum da Williams åpenbarte seg på seremonien.

– Overraskelse! Jeg vet at jeg trolig er den siste personen dere hadde forventet å se her i dag. For noen år siden hadde jeg nok sagt det samme, sa den amerikanske 43-åringen.

– Da jeg ringte henne opp, spurte hun om jeg kunne gjøre introduksjonstalen hennes til Hall of Fame. Jeg sa ja før hun rakk å stille spørsmålet ferdig. Det er tross alt Maria. Jeg var beæret, sa Williams.

– En gang var vi de største rivalene. Vi hadde våre uenigheter, og for omverdenen så vi ut til å være milevis fra hverandre. Sannheten er at det var vi ikke. Vi ønsket det samme. Å være den beste, fortsatte tennislegenden.

Hun nølte ikke med å kalle forholdet de to imellom som «et av tennisens mest omtalte og kontroversielle» rivaliseringer.

– Hver gang vi møtte hverandre endret atmosfæren seg. Den var tykk og spenningen var reell. Du kunne føle det. Og for å være ærlig kunne du høre det, med all stønningen til Maria, sa Williams til latter fra Sjarapova og de frammøtte.

– Serena, jeg trodde at du kanskje ville la meg vinne denne ene gangen, men jeg tror du vant talekonkurransen, sa hun.

Deretter takket hun sine mange støttespillere, blant dem faren Juri.

– Pappa. Vi gjorde virkelig dette sammen. Jeg var litt nervøs da pappa sa han skulle velge dress i dag uten å få hjelp av noen. Men du ser bra ut. Jeg godkjenner den, gliste den russiske legenden.

På første kjempet trenerpappaen med tårene.

– Jeg har vært så heldig som har fått gjennomføre denne reisen under dine vinger. Da ingen trodde vi kunne klare det, gjorde du nettopp det. Samtidig glemte du aldri din viktigste rolle. Å være pappa. Det er jeg dypt takknemlig for, sa Sjarapova.

Hun røpet deretter at Sjarapova hadde sendt henne en tekstmelding for å høre om hun kunne tenke seg å holde talen.

Sjarapova fikk også publikum til å trekke på smilebåndet.

(©NTB)

Flere nyheter: