LIVESENTER
Menu
Alexander Isak har blitt kalt opp til det svenske landslaget. Foto: AP / NTB

«Streikende» Isak med i den svenske landslagstroppen – Lindelöf vraket

Alexander Isak (25) er innkalt til den svenske landslagstroppen til tross for at han står i en konflikt med egen arbeidsgiver.

Av NTB | 27.08.2025 12:54:38

Sport: Isak har hele sommeren forsøkt å presse fram en overgang fra Newcastle til Liverpool, men med bare få dager igjen av overgangsvinduet har han ennå ikke lyktes.

Svensken har ikke vært en del av verken sesongoppkjøringen eller klubbens første kamper denne sesongen. Spissen har ikke spilt kamper siden slutten av mai, men har nå blitt kalt inn til landslagsspill.

– Først og fremst er det ikke en optimal situasjon. Ideelt sett skulle spilleren trent og spilt med klubblaget, sa landslagssjef Jon Dahl Tomasson da han tok ut troppen onsdag.

Grunnen til 25-årige Isaks standhaftige ståsted knyttet til et klubbskifte er at han mener løfter ikke har blitt holdt. Dette skrev han blant annet på egne sosiale medier.

Tidligere denne sommeren la Liverpool inn et monsterbud på Isak. Det ble blankt avvist.

Overgangseksperten Fabrizio Romano melder at Merseyside-klubben er klare til å by igjen om Newcastle åpner døra for et salg. Da vil summen antakelig bli en britisk overgangsrekord for spilleren som scoret 23 mål i Premier League forrige sesong.

Den tidligere Manchester United-spilleren og landslagsveteranen Victor Lindelöf ble på sin side vraket til den svenske landslagstroppen onsdag.

Han er på klubbjakt etter at United-kontrakten utløp i sommer.

(©NTB)