Sky News: Britisk ytre høyre-aktivist Tommy Robinson frikjent – slipper ny fengselsstraff
Ytre høyre-aktivisten Tommy Robinson er frikjent for å ha unnlatt å gi fra seg mobilen sin til politiet. Han slipper dermed å sone en ny fengselsstraff.
																	Av NTB | 04.11.2025 11:53:06	 
																
																
																
																Kriminalitet og rettsvesen: Robinson var tiltalt for å ha nektet å gi fra seg telefon og pinkode til politiet da han skulle forlate landet i juli 2024, men er nå frikjent, skriver Sky News.
Robinson risikerte å måtte sone tre måneder i fengsel.
Robinson var blant grunnleggerne av den høyreekstreme gruppa English Defence League (EDL) og har siden blitt en av de tyngste figurene på ytre høyre i Storbritannia.
Robinson har tidligere vært i rettslig trøbbel. Mellom 2005 og 2025 har han sonet fem ulike fengselsstraffer.
I oktober i fjor ble han dømt for brudd på et rettslig pålegg om ikke å komme med injurierende uttalelser mot en syrisk flyktning.







