Skadet Slind besto medisinsk test – melder seg klar for Ruka-start
Langrennsprofilen Astrid Øyre Slind gikk glipp av åpningshelgen på Beitostølen som følge av en akillesskade. Torsdag kommer hun med en gladmelding.
Sport: Til Adresseavisen bekrefter veteranen fra Oppdal at hun har fått grønt lyst til å stille til start på søndagens 20 kilometer lange fellesstart i fri teknikk under verdenscupåpningen i Ruka.
Avgjørelsen ble tatt etter at Slind var gjennom en hardøkt torsdag formiddag.
– I samråd med en fysioterapeut, sjekket vi ut skaden før og etter hardøkta i dag, og det så fint ut. Han er positiv, sier Slind til Adressa.
Skaden er samtidig ikke tilbakelagt. Inntil videre velger hun å droppe klassiske renn.
– Planen nå er å gå i Ruka, og se hvilke reaksjoner jeg får av det. Deretter blir det en vurdering om jeg kan teste ut klassisk fra neste uke av, og hva som skjer videre inn mot verdenscuphelga i Trondheim, sier Slind.
Selv om hun ikke gikk på Beitostølen, var superveteranen forhåndsuttatt til rennene i Finland.
(©NTB)
