Menu
Andreas Schjelderup gledet seg stort over Benficas 1-1-mål mot Sporting. Foto: Armando Franca / AP / NTB

Schjelderup jublet vilt for utligning i byderbyet – Benfica berget tittelhåpet

Benfica lå an til å miste ligatittelen til byrival Sporting på hjemmebane, men Kerem Aktürkoglus 1-1-scoring sørget for at spenningen lever til siste runde.

Av NTB | 10.05.2025 21:04:36

Sport: I et heftig lokaloppgjør på Estádio da Luz kunne man se den norske innbytteren Andreas Schjelderup juble vilt og oppildne fansen etter at utligningsmålet satt i det 63. minuttet.

Scoringen satte Aktürkoglu inn etter et heftig dribleshow fra Vangelis Pavlidis på venstrekanten. Den norske vingen hadde orkesterplass til grekerens soloraid.

Lagene lå likt på toppen av tabellen før lørdagens kamp, men Sporting er foran Benfica på innbyrdes oppgjør. Det betyr at gullkampen ville vært avgjort med Sporting-seier og tre poengs forsprang.

Det startet også fenomenalt for gjestene med scoring allerede etter tre minutter. Den svenske målmaskinen Viktor Gyökeres satte opp Francisco Trincão, som sendte bortefansen i ekstase.

Benfica kjempet med nebb og klør for å komme tilbake i kampen. De klarte å utligne, men flere scoringer ble det ikke.

Fredrik Aursnes spilte hele kampen for vertene, mens Schjelderup erstattet Angel Di Maria halvveis.

Dermed ligger begge lag på 79 poeng før alt skal avgjøres neste helg. Sporting-seier hjemme mot Vitoria Guimarães vil gjøre at de forsvarer seriegullet.

Benfica avslutter borte mot 4.-plasserte Braga.

(©NTB)

Flere nyheter: