Menu
Martin Ødegaard, Erling Braut Haaland, Kristoffer Ajer og Antonio Nusa ble hyllet av flere titalls tusen oppmøtte til VM-folkefest på Rådhusplassen i Oslo mandag kveld. Foto: Heiko Junge / NTB

SAS og Norse merker VM-pågang

Både SAS og Norse Atlantic merker økt etterspørsel etter flyreiser til USA etter fotballandslagets råsterke VM-kvalifisering.

Av NTB | 17.11.2025 20:09:21

Økonomi og næringsliv: – SAS ser nå en unormalt høy og tydelig økning i antall nordmenn som bestiller billetter til VM-landet USA, særlig til New York, skriver kommunikasjonssjef Øystein Schmidt i SAS i en epost til E24.

Da Norge banket Italia 4–1 på San Siro i Milano søndag kveld, ble laget suveren gruppevinner og klar for verdensmesterskapet som holdes i USA, Mexico og Canada til sommeren. Reiselysten er stor, særlig i perioden rundt mesterskapsstarten 11. juni.

Schmidt sier SAS kommer til å vurdere muligheten for å sette inn ekstra kapasitet dersom flyene fylles raskt. Og flyselskapet vurderer å utvide med flygninger til Mexico også, i tillegg til de elleve flyplassene de reiser til i USA og Canada i dag.

Også langdistanseselskapet Norse Atlantic merker økt søkeaktivitet for fly til fotball-VM fra Europa.

– Vi forventer en del bookinger direkte etter gruppetrekningene i desember og anbefaler norske fotballfans å sikre seg flybilletter tidlig, skriver kommunikasjonssjef Bård Nordhagen i en epost til E24.

(©NTB)

Flere nyheter: