Menu
Sergej Narysjkin er direktør for Russlands utenlandsetterretning. Foto: Aleksandr Kazakov / Sputnik / Kreml via AP / NTB

Russlands spionsjef snakket med britisk kollega

Etterretningssjefen i Russland opplyser at han har hatt en lengre telefonsamtale med den nye sjefen for britenes motsvar, kjent som MI6.

Av NTB | 18.12.2025 16:10:23

Kriminalitet og rettsvesen: Sergej Narysjkin er direktør for Russlands utenlandsetterretning, forkortet til SVR. Det er det russiske nyhetsbyrået Tass som melder om samtalen.

– For noen dager siden hadde jeg en ganske lang telefonsamtale med den nyutnevnte sjefen for MI6, sier han.

Blaise Metreweli ble den første kvinnelige sjefen for de hemmelige tjenestene i Storbritannia da hun tok over i oktober i år.

Ifølge SVR-sjefen opplyste han at russiske etterretningsoffiserer jobber offisielt i London, og at britiske offiserer offisielt jobber i Moskva.

(©NTB)

Flere nyheter: