Romano: Gigantkjøp kan gi City-exit for Oscar Bobb – Dortmund er interessert
Manchester City skal være i førersetet i jakten på Premier League-juvelen Antoine Semenyo. Går handelen i boks, kan angivelig Oscar Bobb forsvinne ut dørene om kun kort tid.
Sport: Det er den velinformerte overgangsguruen Fabrizio Romano som hevder å ha kilder på at Bobb seriøst vurderer å søke seg vekk fra Manchester.
En rekke Premier League-klubber skal den siste tiden ha jobbet med å sikre seg Bournemouth-stjernen Semenyo. Ifølge Romano og flere britiske medier skal imidlertid City være spillerens førstevalg.,
Det kan altså få konsekvenser for Bobb.
– Dersom Manchester City klarer å komme i mål med Semenyo-handelen, som vi forventer, er jeg fortalt at Bobb kan komme til å forlate klubben i januarvinduet. Det er en konkret sjanse for det, sier Romano i en video publisert på Youtube.
– Hold øye med Oscar Bobb. Jeg har blitt fortalt at flere klubber har ringt og forhørt seg de siste dagene. Ryktene om at Crystal Palace er interessert stemmer, men flere skal være på banen, og ikke bare i England, legger han til.
Spesielt én klubb nevnes.
– Jeg kan fortelle dere at Borussia Dortmund har vært i kontakt med City den siste tiden for å forstå situasjonen til Bobb, sier Romano.
Han peker videre på at den tyske storklubben mer enn en gang har hentet unge spillere fra Premier League og hatt suksess med det.
Bobb har i høst slitt med å få fast spilletid i City. Vingen har også hatt skadetrøbbel.
En overgang til en klubb der han får ukentlig spilletid, vil være positivt for landslagssjef Ståle Solbakken foran VM-sluttspillet i USA, Canada og Mexico neste sommer.
– Dette er riktig for Bobb og godt nytt for Norge etter mitt syn. I City virker det litt hit-men-ikke-lenger. Hadde vært gøy å se Bobb herje i Dortmund i vår inn mot VM, da tårner luksusproblemene til Ståle seg bare enda høyere, skriver TV 2a fotballekspert Yaw Amankwah på X.
(©NTB)
