LIVESENTER
Menu
Det lå svart røyk over Gjøvik sentrum onsdag formiddag etter at det begynte å brenne inne på området til trevareprodusenten Hunton. Foto: Stian André Lund / NTB

Riksvei 4 fortsatt stengt – brannen på Gjøvik ikke slokket

Storbrannen på et industriområde på Gjøvik er under kontroll. Slokkearbeidet pågår fortsatt, mer enn et døgn etter at det begynte å brenne.

Av NTB | 15.05.2025 06:53:38

Ulykker og naturkatastrofer: – Det brenner fortsatt, og brannvesenet har kontroll. Røykutviklingen er litt til og fra. Riksvei 4 vil være stengt en stund fremover, men dette vurderes fortløpende, sa operasjonsleder Christian Svarstad i Innlandet politidistrikt torsdag morgen.

Ved 12-tiden opplyser Vegtrafikksentralen at veien fortsatt er stengt på grunn av brannen, men at situasjonen vil vurderes på nytt klokken 15.

Brannen startet i en materialpakke utendørs og spredte seg ikke til selve fabrikklokalene.

Industrianlegget, der Hunton blant annet lagrer trefiberbasert byggemateriell, ligger like sør for Gjøvik sentrum.

(©NTB)

Flere nyheter: