Rihanna tok med sønnene på smurfepremiere
Rihannas to sønner RZA (3) og Riot (snart 2) fikk søndag være med mamma på Los Angeles-premieren for den nye smurfefilmen.
Kuriosa og kjendiser: Rihanna stilte i lang kjole og en smårolling i hver hånd da hun ledet det stjernespekkede skuespillerensemblet på rød løper, melder People. Bladet rapporterer at begeistringen var stor da RZA og Riot fikk møte Gammelsmurfen.
Rihanna låner i «Smurfene: Filmen» stemme til Smurfeline, som må samle smurfetroppene når Gammelsmurfen – som har stemmen til John Goodman – tas til fange av de onde trollmennene Razamel og Gargamel.
Hun stilte opp også på førpremiere i Belgia – smurfenes opphavsland – 28. juni, da i selskap med ektemannen A$AP Rocky. Rihanna slapp i mai sin første nye låt på tre år, «Friend of mine», som også er å høre i den kommende filmen.
«Smurfene: Filmen» har ordinær kinopremiere denne uken, i Norge 16. juli. I den norske versjonen er det en annen sanger, Ulrikke Brandstorp, som er stemmeskuespiller for Smurfeline.
Smurfehistorien oppsto ifølge Deadline som tegneserie på 1950-tallet, og er tidligere blitt adaptert til film og fjernsyn en rekke ganger – senest i 2017.
(©NTB)