Menu
Jarrod Bowen var rasende etter kampen tirsdag. Foto: Mike Egerton/PA via AP / NTB

Premier League-stjerne måtte holdes tilbake etter nytt mareritt – nå beklager han

West Ham-kaptein Jarrod Bowen var rasende på en tilskuer etter tirsdagens ligacup-smell. Etterpå la han seg flat.

Av NTB | 27.08.2025 10:54:27

Sport: Newcastle-aktuelle Jørgen Strand Larsen scoret to ganger som innbytter for Wolves og sørget for at West Hams miserable sesonginnledning ble forverret med 2-3-tap tirsdag.

TV-bilder etter kampslutt viste en rasende Jarrod Bowen som tilsynelatende reagerte sterkt mot tribunen. Ifølge flere britiske medier skal West Ham-kapteinen ha blitt oppbrakt over noe som ble sagt fra en supporter.

Lagkamerater forsøkte å roe ned den engelske landslagsmannen.

Noen minutter senere tok Bowen til sosiale medier.

– Beklager til fansen for kveldens reaksjon. Jeg er en person som er lidenskapelig og vil kjempe hver gang jeg går på banen. Men jeg må sette et bedre eksempel, og dere fans vet hvor mye jeg elsker dere og denne klubben, skrev han på Instagram.

West Ham-sjef Graham Potter, som er under et økende press, sa følgende om Bowen-hendelsen:

– Jeg aner ikke hva som ble sagt. Men supporterne har vært fantastiske. De har det vondt, selvfølgelig, på grunn av resultatene vi har levert. Jarrod bryr seg åpenbart om klubben og bryr seg om laget. Jeg syntes han ga alt igjen. Det var bare en meningsutveksling mellom folk som bryr seg.

På spørsmål om det var en engangshendelse, svarte Potter:

– Jeg er sikker på at det var det. Vi har ikke hatt de resultatene vi skulle ønske. Og da er det normalt. Jarrod har vært en fantastisk kaptein og spiller for denne klubben.

West Ham har innledet sesongen fryktelig. To strake tap i ligaen er fasiten for London-klubben. Tirsdag ble krisen forverret ytterligere.

(©NTB)