Menu
Metkel Betew ble funnet drept i et skogholt på Godlia i Oslo i påsken. Stig Millehaugen er siktet for drapet. Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Politiet ber om nye fire ukers varetekt for drapssiktede Stig Millehaugen

Politiet ber om forlenget varetekt i fire nye uker for Stig Millehaugen. Han er siktet for å ha drept Nokas-raneren Metkel Betew.

Av NTB | 11.08.2025 14:04:55

Kriminalitet og rettsvesen: Millehaugen har sittet i varetekt siden april i år. Den nåværende fengslingsperioden utløpet tirsdag. Fengslingsmøtet foregår som kontorforretning, opplyser politiadvokat Christian Hatlo til NTB.

Betew ble funnet skutt og drept i Godliaskogen på Oppsal i Oslo 17. april. Politiet beskrev drapet som svært brutalt og målrettet.

Tre dager senere ble Millehaugen pågrepet, og han har sittet varetektsfengslet i isolasjon siden.

Millehaugen var på permisjon fra fengsel da Betew ble drept. Han sonet da en dom på 21 års forvaring for bestillingsdrapet på Young Guns-leder Mohammad «Jeddi» Javed i 2009.

(©NTB)

Flere nyheter: