Menu
Polsk sivilforsvar rydder opp etter at en russisk drone traff et hus i nærheten av Lublin i Polen. Foto: Czarek Sokolowski / AP / NTB

Polen: Flere russiske droner kan ha krenket luftrommet

Antall krenkelser av Polens luftrom tidligere denne uka kan ha vært høyere enn først meldt, sier Polens forsvarsminister.

Av NTB | 12.09.2025 20:15:43

Krig og konflikter: Grundigere analyse tyder på at det var 21 krenkelser av polsk territorium natt til onsdag, sier forsvarsminister Wladyslaw Kosiniak-Kamysz. Tidligere het det at det var 19 krenkelser.

Kosiniak-Kamysz understreker at antall krenkelser av luftrommet ikke er synonymt med antall droner som kom inn over Polen.

Flere droner som fløy inn i polsk luftrom under et massivt russisk angrep på Ukraina, ble skutt ned av polsk luftvern. Noen av dem var iransk-bygde Shahed-droner, ifølge EU.

Det russiske militæret har ikke direkte benektet at dronene kom inn i polsk luftrom, men bedyrer at det ikke var med overlegg, og at det ikke var et angrep.

(©NTB)

Flere nyheter: