Menu
Tyskland sliter med økonomien. Bildet viser brød på et bakeri i Düsseldorf. Foto: Martin Meissner / AP / NTB

OECD tror den tyske økonomien er i verre stand enn først antatt

Tyskland vil ikke få mer enn 0,4 prosents økonomisk vekst i år, tror økonomene i Organisasjonen for økonomisk samarbeid og utvikling (OECD).

Av NTB | 17.03.2025 12:41:58

Natur og miljø: Vekstanslaget som ble offentliggjort mandag, er en nedjustering av prognosen fra desember. Da trodde OECD på 0,7 prosents vekst i Tyskland i 2025.

Av landene OECD har tatt for seg, er det bare Mexico som forventes å ha svakere vekst, ifølge den Paris-baserte organisasjonen.

OECD mener veksten i verdensøkonomien vil bli betydelig påvirket av handelskonflikter etter at USAs president Donald Trump har innført høye tollsatser. Sammen med geopolitiske konflikter skaper dette et klima der selskaper investerer mindre, og forbrukere holder på pengene sine.

(©NTB)

Flere nyheter: