Menu
Nvidia stuper på børsen. Foto: Chiang Ying-ying / AP / NTB

Nvidia-aksjen faller på Wall Street

Teknologigiganten Nvidia faller på New York-børsen etter nyheter om et mulig databrikkesamarbeid mellom Meta og Google-eier Alphabet.

Av NTB | 25.11.2025 20:09:33

Økonomi og næringsliv: Like etter børsåpning klokken 9.30 lokal tid, som tilsvarer klokken 15.30 norsk tid, var selskapet ned 5 prosent på den teknologitunge Nasdaq-indeksen.

Nedgangen fortsatte utover dagen, og på et tidspunkt var selskapet ned 6 prosent.

Noen få timer senere har handelen imidlertid tatt seg litt opp. Ved 14-tiden lokal tid er aksjen ned litt over 3 prosent.

Nedgangen kommer som følge av at teknologinettstedet The Information meldte at Facebook- og Instagram-eier Meta er i samtaler med Alphabet om bruk av sistnevntes databrikker.

Samarbeidet ventes å gjøre Alphabet til en seriøs utfordrer til Nvidia, som i dag er verdens største selskap. Mens nyheten har sendt Nvidia ned, har både Meta og Alphabet gått noe opp i løpet av tirsdagen.

(©NTB)

Flere nyheter: