NM-vinneren videre i sprintprologen i Oberhof – Skistad står over
Milla Grosberghaugen Andreassen gikk enkelt videre på kvinnenes sprintprolog i Oberhof. Rennet går uten Norges største OL-håp Kristine Stavås Skistad.
Sport: Alle de norske på kvinnesiden tok seg videre til kvartfinalene på sprinten. Det gjelder Hanne Wilberg Rofstad, Julie Myhre, Maiken Min Midtskogen, Nora Falster, Tiril Udnes Weng og Karoline Grøtting, i tillegg til nevnte Andreassen.
Sistnevnte vant overraskende sitt første NM-gull i sprint onsdag og har gitt seg selv en mulighet til å bli tatt ut i Norges OL-tropp.
Med OL rett rundt hjørnet og NM på ski i full gang denne uken, uteblir flere av de sterkeste norske løperne fra verdenscuprennene i Tyskland denne helgen.
Skistad er Norges gullhåp i sprint på kvinnesiden, men sliter med sykdom. Hun er verken med i NM eller på sprinten i Oberhof.
Norges andre store medaljehåp på kvinnesprinten, Mathilde Myhrvold, er fortsatt ute med skulderskaden hun pådro seg da hun falt på sprinten i Toblach under Tour de Ski. OL-håpet henger i en tynn tråd.
På kvinnesiden har Skistad allerede blitt tatt ut, i tillegg til Astrid Øyre Slind, Heidi Weng og Karoline Simpson-Larsen.
Fire plasser på kvinnesiden skal fortsatt fylles. Det er ventet nytt uttak tirsdag, mens sperrefristen for OL-uttaket er 25. januar.
(©NTB)
