Newcastle herjer med Qarabag – Anthony Gordon med fire mål før pause
Anthony Gordon har scoret fire ganger i Newcastles kamp mot Qarabag i mesterligaen.
Sport: To av scoringene hans kom med bare et drøyt minutts mellomrom. Etter å ha satt et straffespark i mål på 31.40, kunne han juble for hattrick på 33.00. Før pause ble han idømt ytterligere et straffespark av den norske dommeren Espen Eskås, og Gordon gjorde ingen feil da han scoret sitt fjerde.
Han sendte Newcastle i ledelsen allerede etter tre minutter i bortekampen i Agdam. Kampen pågår.
Kun en gigantisk kollaps i resten av kampen i Aserbajdsjan og i returkampen på hjemmebane neste uke kan frata Newcastle plass i åttedelsfinalen.
Gordon og Newcastle festet tidlig et grep om kampen i Aserbajdsjan. Lynvingen sendte gjestene i ledelsen etter tre minutter før Malick Thiaw doblet etter åtte.
Før pause ble Gordon hattrickhelt med to raske mål, og så sørget han for at Newcastle leder 5-0 til pause.
Vinneren av dobbeltkampen møter enten Chelsea eller Barcelona i åttedelsfinalen.
(©NTB)
