reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Benjamin Netanyahu ber vestlige regjeringer gjøre mer i kampen mot antisemittisme. Foto: Nathan Howard / AP / NTB

Netanyahu krever at vestlige land gjør mer i kampen mot antisemittisme

Israels statsminister Benjamin Netanyahu ber regjeringene i vestlige land om å trappe opp kampen mot antisemittisme etter terrorangrepet i Sydney.

Av NTB | 16.12.2025 20:00:06

Kriminalitet og rettsvesen: – Jeg krever at vestlige regjeringer gjør det som er nødvendig for å bekjempe antisemittisme og gi den sikkerheten og beskyttelsen som jødiske samfunn rundt om i verden trenger. Og de vil gjøre klokt i å lytte til våre advarsler. Jeg krever handling – nå, sa Netanyahu i en videotale tirsdag.

Uttalelsen kommer etter at 15 mennesker ble drept under en jødisk hanukka-feiring på Bondi Beach i Sydney søndag kveld. Australske myndigheter mener skytingen var et målrettet, antisemittisk terrorangrep. Flere titalls andre ble såret.

(©NTB)

Flere nyheter: