Menu
Mohamed Salah feirer med Diogo Jota i en seriekamp for Liverpool mot Manchester United i april 2022. Foto: Jon Super / AP / NTB

Mohamed Salah sørger over Jotas bortgang: – Ekstremt vanskelig å akseptere

Liverpool-esset Mohamed Salah er knust over tapet av lagkameraten Diogo Jota.

Av NTB | 04.07.2025 13:24:09

Ulykker og naturkatastrofer: Det skriver han i et innlegg på Instagram.

– Jeg er virkelig målløs. Inntil i går hadde jeg aldri trodd at noe kunne gjøre meg redd for å vende tilbake til Liverpool etter pausen. Lagkamerater kommer og går, men ikke på denne måten. Det blir ekstremt vanskelig å akseptere at Diogo ikke vil være der når vi kommer tilbake.

Jota og hans bror André Silva mistet livet i en bilulykke nær byen Zamora i Spania natt til torsdag. Liverpools portugisiske angriper ble kun 28 år gammel.

– Mine tanker går til kona hans, barna hans og selvfølgelig foreldrene hans som plutselig har mistet sine barn. De som sto Diogo og broren André nær, trenger all den støtten de kan få. De vil aldri bli glemt.

Etter overgangen til Liverpool i 2020 vant Jota én Premier League-tittel, én FA-cuppokal og to finaler i ligacupen. Forrige måned ble han nasjonsligamester for andre gang med Portugal.

(©NTB)