Menu
Styrtregnet sist helg førte til overvann og vanskelig kjøreforhold, søndag kommer det mer regn. Meteorologene advarer på ny mot at det kan bli vanskeligere på ferdes med bil når det står på som verst. Foto: Tor Erik Schrøder / NTB

Mer styrtregn i vente

Meteorologisk institutt advarer på nytt mot styrtregn og stedvis vanskelige ferdselsforhold sørøst i landet denne helga.

Av NTB | 04.09.2022 10:51:02

Vær: – Det går fortsatt lokalt kraftige byger i sørøst, særlig i deler av Agder og Telemark, skriver Meteorologisk institutt på Twitter.

Det ble søndag morgen sendt ut gult farevarsel om styrtregn på deler av sørøstlandet. Varselet gjelder til sent søndag ettermiddag. Lokalt er nedbøren ventet å passere 15 millimeter i timen.

– Det er store lokale variasjoner i intensitet og mengde, og været kan endres raskt, heter det i farevarselet.

Meteorologene advarer mot fare for overvann i tettbygde områder, lokale oversvømmelser, bekke- og elveløpsendringer, jord- og flomskred der regnbygene treffer. Det er også fare for stengte veier og/eller overvann ved bekke- og elveløp, samt vanskelige kjøreforhold grunnet overvann og fare for vannplaning.

(©NTB)

Flere nyheter: