Mannen som skjøt mot politiet i Bergen, varetektsfengsles i fire uker
Mannen som forskanset seg og skjøt mot politiet i Bergen, varetektsfengsles i fire uker med brev- og besøkskontroll. Han er siktet for drapsforsøk.
Kriminalitet og rettsvesen: Siktede var ikke til stede under fengslingsmøtet klokken fredag ettermiddagen. Årsaken er at han er innlagt på sykehus.
Siktelsen, som i utgangspunktet gjaldt grove trusler og skadeverk, ble fredag utvidet til drapsforsøk.
Påtalemyndigheten ba om fire uker varetektsfengsling med brev- og besøkskontrol, noe tingretten tok til følge. I kjennelsen viser tingretten blant annet til bevisforspillelsesfare og at det oppfattes at det er sannsynlig at mannen vil begå en ny straffbar handling.
Det var onsdag at mannen forskanset seg i et hus i Åsane i Bergen og skjøt mot politiet.
I over tolv timer pågikk politiaksjonen som endte med at politiet brukte tåregass og sprengvåpen for å tvinge mannen ut. En brann oppsto i huset, og mannen kom først ut og ble pågrepet da huset var overtent.
Ingen personer ble skadet i skytingen.
(©NTB)








