Menu
Mange samlet seg i helgen på stedet der Alex Pretti ble skutt og drept av føderale innvandringsagenter. Foto: Adam Gray / AP / NTB

Mange gir penger til skyteoffer Alex Prettis familie

En innsamlingsaksjon til støtte for familien til Alex Pretti, som ble slutt og drept av innvandringsagenter i Minneapolis lørdag, har nådd en million dollar.

Av NTB | 26.01.2026 14:38:10

Politikk: Blant bidragsyterne er milliardæren Bill Ackman som gir 10.000 dollar, melder The The Wall Street Journal.

De som står bak den spontane innsamlingsaksjonen gjennom nettsiden GoFundMe, opplyste mandag morgen lokal tid at det allerede er samlet inn over en million dollar.

Pretti er den andre amerikanske statsborgeren som på kort tid er skutt og drept av de føderale maskerte og bevæpnede innvandringsagentene som Trump-administrasjonen har sendt til Minnesota.

Trump og hans regjering hevder at Pretti angrep betjentene, noe som tvang dem til å skyte i selvforsvar, men videoopptak viser at Pretti ble skutt flere ganger mens han ble holdt nede på bakken av en gruppe agenter.

I et intervju med Wall Street Journal søndag sa Trump at administrasjonen går igjennom alt som skjedde og vil presentere sin endelige versjon av hendelsen.

(©NTB)

Flere nyheter: