reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
McLaren-fører Lando Norris. Foto: Moises Castillo / AP / NTB

Lando Norris leder VM-sammendraget –cruiset inn til seier i Mexico Grand Prix

McLaren-fører Lando Norris hadde få problemer med å sikre seieren i Mexico Grand Prix. Han tok over sammenlagtledelsen fra lagkamerat Oscar Piastri.

Av NTB | 26.10.2025 22:54:49

Sport: Triumfen i Mexico City var Norris sin sjette for sesongen. Den britiske 25-åringen er også i ferd med å snyte lagkameraten for VM-tittelen.

Norris ligger nå ett poeng foran Piastri med fire Grand Prix-løp igjen av sesongen. Før løpshelgen i Mexico lå Norris 14 poeng bak.

Sistnevnte har i lang tid ledet VM-sammendraget, men den siste tidens svake prestasjoner har sørget for at Norris og VM-treer Max Verstappen har knappet innpå forspranget.

Norris startet i det beste startsporet og fikk en god åpning på hovedløpet. Den britiske 25-åringen bygde opp en stadig større avstand ned til konkurrentene og var suveren.

Ferraris Charles Leclerc ble nummer to i Mexico, mens Max Verstappen tok 3.-plassen. Piastri startet løpet som nummer sju og endte på 5.-plass.

(©NTB)

Flere nyheter: