Kristoffer Reitan med sterk plassering i Tyskland – fikk plass i majorturnering
Golfprofilen Kristoffer Reitan skal om kort tid spille karrierens annen majorturnering. Han har med godt spill sikret plass i British Open.
Sport: Reitan spilte en sterk turnering i München denne uken, men allerede før det var han godt plassert i kampen om en plass i British Open.
Reitan ender høyst trolig blant de fem beste i Tyskland og klatrer dermed opp til annenplass på sesongrankingen på europatouren. Det betyr at plassen er sikret.
Reitan vant tidligere i år en turnering i Belgia. Han ble da bare den andre norske herrespiller til å vinne en turnering på øverste nivå i Europa. Også Viktor Hovland har gjort det.
Reitan deltok i US Open i 2018. Da misset han cuten halvveis. Nå får han en ny mulighet.
British Open spilles i år på Royal Portrush golfklubb i Nord-Irland og avvikles 17.-20. juli. Også Hovland er ventet å delta der.
Hovland pådro seg en nakkeskade under en turnering i Connecticut for to uker siden, men har i etterkant vært i bedring. Han har brukt mellomtiden på ferie hjemme i Oslo og i Spania.
(©NTB)