Connect with us

Lokalt

Krasjet i fylla – slipper fengsel

Published

on

domstoldomstol
Både Ap og Sp ønsker å reversere domstolsreformen, men LO sier nei til en generell reversering av domstolsstrukturen. Foto: Berit Roald / NTB

En mann i 20-årene slipper fengsel etter å ha krasjet en bil i alkoholpåvirket tilstand på Bømlo i fjor. Under kjøreturen mistet bilen hans et dekk og bilen snurret rundt på taket i Stokkajuvtunnelen.

Kriminalitet og rettsvesen: En mann i 20-årene slipper fengsel etter å ha krasjet en bil i alkoholpåvirket tilstand i Stokkajuvtunnelen på Bømlo i fjor.

Ifølge dommen fra Haugaland og Sunnhordland tingrett skal 20-åringen ha drukket øl på et utested på Bømlo før han satte seg i bilen og kjørte mot Haugesund. Under bilturen sneiet han en rundkjøring. Det førte til at bilen mistet dekket av felgen og inne i tunnelen veltet bilen over på taket, skriver Sunnhordland.

Nå er mannen dømt til 26 dagers betinget fengsel med en prøvetid på to år.
I dommen peker retten på at saken ligger i grenseland mellom ubetinget og betinget fengsel, men siden mannen tidligere er ustraffet slipper han fengsel hvis han ikke begår nye lovbrudd innen to år.

Mannen ble også dømt til å betale en bot på 22.000 kroner og må klare seg uten førerkort i to år.

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige