LIVESENTER
Menu
Martin Ødegaard (f.v.) og Erling Braut Haaland på landslagstrening i Marbella. Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Kapteinen om Vikar-Haaland: – Løste rollen godt

Martin Ødegaard mener Erling Braut Haaland klarte seg bra som Norge-kaptein, men synes han kunne stilt opp for pressen etter 1-5-tapet for Østerrike i høst.

Av NTB | 20.03.2025 12:42:14

Sport: Det ble rabalder da Haaland som norsk kaptein ikke ville la seg intervjue etter kollapsen i Linz i oktober. Flere kritiserte ham, og senere skulle han også innrømme at han burde ha stilt opp for pressen.

Manchester City-stjernen var kaptein i fire kamper i nasjonsligaen da Martin Ødegaard var ute med skade. Nå er landslagskapteinen tilbake foran VM-kvalifiseringskampene mot Moldova og Israel. Han mener Haaland klarte seg bra.

– Vi har ikke snakket om det (situasjonen i Østerrike). Nå er det ganske lenge siden, så jeg husker ikke alt. Men jeg synes han løste rollen fint og gikk foran som et godt eksempel, sier Ødegaard til NTB.

Han fortsetter:

– Han kunne kanskje snakket med pressen etter den ene kampen, men utenom det synes jeg han løste rollen godt, som han alltid gjør. Han er en leder i laget her, så det var ikke noen overraskelse at han løste det bra.

Haaland er fortsatt en del av det nye kapteinsteamet som landslagssjef Ståle Solbakken opprettet da Stefan Strandberg måtte legge opp i januar i fjor.

Ødegaard har vært Norge-kaptein i fire år.

(©NTB)