Kane åpner opp om Barcelona-ryktene: – Har ikke snakket med noen
Bayern München-stjernen Harry Kane har vært satt i forbindelse med en overgang til Barcelona. Nå snakker han om ryktene.
Sport: Sportsavisen Mundo Deportivo er blant mediene som har koblet Kane til en overgang til Barcelona.
Den katalanske storklubben skal angivelig være på jakt etter en erstatter for aldrende Robert Lewandowski (37) foran neste sesong.
Kane skal ha en klausul i kontrakten med Bayern som gjør det mulig å kjøpe ham fri for 65 millioner euro, tilsvarende 768 millioner, fra og med neste sommer.
Til tyske Bild er imidlertid Kane klar når det handler om Barcelona-ryktene.
– Jeg har ikke hatt noe kontakt med noen. Jeg føler meg veldig komfortabel, selv om vi ennå ikke har diskutert situasjonen min med Bayern, sier han til avisen.
– Så det er ingen hast … Jeg har det veldig bra i München. Det er veldig usannsynlig at noe vil endre seg etter denne sesongen, legger han til.
Kane scorer mål på bestilling, uke ut og uke inn, for Bayern. Onsdag venter Arsenal i London i det som blir en svært vrien Champions League-oppgave.
(©NTB)
