Isgrep vekker oppsikt – hetebølge preger Wimbledon
Både spillere og publikum bruker alle triks de har i kampen mot Wimbledon-varmen.
Ulykker og naturkatastrofer: Store deler av Europa er inne i en hetebølge, og tennisessene i Wimbledon kommer ikke unna. Midt på dagen tirsdag melder den nasjonale værtjenesten om en temperatur på 34 grader på All England Club.
Mandag fikk varmen verdensener Aryna Sabalenka til å hente fram en stor ispose for å kjøle seg ned. Hun satt med is på hodet mellom slagene i 1.-rundekampen mot Carson Branstine fra Canada.
Flere spillere har fulgt den belarusiske superstjernens eksempel. Amerikaneren Madison Keys vandret rundt med et hjemmelaget ishåndkle rundt nakken, mens Veronika Erjavec hadde en ispose på hodet underveis i sin kamp mot Marta Kostjuk tirsdag ettermiddag.
Også på tribunen setter varmen sitt preg. Mandag ble kampen mellom tittelforsvarer Carlos Alcaraz og Fabio Fognini stoppet i mange minutter da en tilskuer tilsynelatende fikk heteslag.
Vannspray, vifter, hatter og paraplyer er blant hjelpemidlene publikum har tatt i bruk for å holde temperaturen i sjakk.
Godt nytt for de som sliter med varmen, er det at hetebølgen i London tar slutt tirsdag. Onsdag meldes det om maksimumstemperatur på 24 grader.
(©NTB)