Iran vil ikke ha samtaler så lenge Israel fortsetter å angripe, sier utenriksministeren
Iran er ikke klar for å forhandle med USA så lenge angrepene fra Israel fortsetter, sier Irans utenriksminister Abbas Araghchi.
Av NTB | 20.06.2025 10:04:21
Politikk: – Etter motstanden vår mot Israel tror jeg flere land vil ta avstand fra denne aggresjonen, sier Araghchi på statlig iransk TV fredag.
Han er fredag ventet i Genève, der utenriksministrene til flere europeiske land planlegger å møte ham.
Araghchi avviser imidlertid forhandlinger med USA, selv om flere kilder har opplyst til Reuters at han har snakket med USAs spesialutsending Steve Witkoff flere ganger siden Israel begynte sine angrep på Iran.
– Vi vil ikke ha samtaler med USA da de er en partner av israelske forbrytelser mot Iran, sier Araghchi, og legger til at israelske angrep må stoppe før det forhandles med noen.
(©NTB)