Haaland i bedring – usikker før Tottenham-kampen
Erling Braut Haaland jobber fortsatt med å komme seg etter knetrøbbelet. Det er ikke klart om han rekker Manchester Citys møte med Tottenham.
Sport: Det fortalte City-manager Pep Guardiola på en pressekonferanse i forkant av onsdagens bortekamp i Nord-London.
– Vi vet mer i kveld etter trening. Jeg håper det (at han blir klar), men vi vet det ikke ennå. Han føler seg bedre, så vi får se i morgen, sa han.
Haaland pådro seg en smell i høyre kne på tampen av 4-0-seieren over Newcastle 15. februar. Noen dager senere var han i Champions League-troppen mot Real Madrid, men slapp aldri til som innbytter.
Søndag tapte Manchester City 0-2 for serieleder Liverpool uten Haaland verken på banen eller benken. Etterpå forklarte Guardiola at jærbuen ikke hadde følt seg klar.
Før kampen uttalte Haaland seg slik til Viaplay om sin egen tilstand:
– Kroppen er ikke helt perfekt, såpass ærlig skal jeg være. Jeg har spilt mye, og det er ikke lett. Det er hardt å spille 90 minutter sånn cirka hver tredje dag, men sånn er det.
Haaland står med 19 mål på 25 kamper i Premier League denne sesongen. Han har kun Mohamed Salah (25 mål) foran seg på toppscorerlista.
Manchester City har vunnet ligaen de fire siste årene, men er nå hektet helt av i tittelracet. Klubben ligger på 4.-plass og har mange lag tett på seg.
(©NTB)