Menu
Gro Harlem Brundtland (t.v.) er godt fornøyd med at Jens Stoltenberg overtar som finansminister. Foto: Beate Oma Dahle / NTB

Gro Harlem Brundtland jubler over Stoltenberg som ny finansminister

Tidligere Ap-leder og statsminister Gro Harlem Brundtland er svært fornøyd med at Jens Stoltenberg gjør comeback i norsk politikk.

Av NTB | 04.02.2025 11:32:33

Politikk: – Utrolig flott! Gratulerer til vår statsminister og stor glede for det ansvar Jens Stoltenberg velger å ta på seg. Det finnes ingen bedre til å bidra med all sin erfaring og sitt kontaktnett i en så krevende tid for Norge, for Europa og for verden, sier Brundtland i en uttalelse tirsdag, ifølge TV 2.

Brundtland hadde Jens Stoltenberg i sin regjering som nærings- og handelsminister fra 1993 til 1996, før han var finansminister under etterfølgeren Thorbjørn Jagland i 1996–1997.

(©NTB)

Flere nyheter: