Menu
Halvor Egner Granerud i aksjon under hoppuka. Foto: Matthias Schrader / AP / NTB

Granerud slo tilbake: – Viser oss hva han kan

Halvor Egner Granerud leverte et solid hopp på 135,5 meter og ble nummer sju i kvalifiseringen til det siste rennet i hoppuka.

Av NTB | 05.01.2026 17:43:33

Sport: Årets utgave av den tysk-østerrikske hoppuka avsluttes i Bischofshofen tirsdag. Mandag var det kvalifisering, og der slo Granerud til med et fint svev.

– Han har strevd veldig i mange omganger. Her slår han tilbake og viser oss hva han kan, sa Viaplay-ekspert Anders Jacobsen.

Granerud var sint etter å ha røket ut i 1. omgang i rennet i Innsbruck søndag. Han var misfornøyd med arrangøren etter heis- og utstyrstrøbbel.

– Det er sjelden jeg er oppe på et slikt tenningsnivå, så det gikk fort over, sa Granerud til Viaplay før kvalifiseringen mandag.

Isak Andreas Langmo hoppet også knallsterkt og landet på 132,5 meter. Det holdt til en veldig oppløftende 8.-plass. Han fikk sitte lenge i lederstolen før Granerud overtok den.

– Det var stas å endelig få litt godfølelse i lufta, sa Langmo til Viaplay.

Robin Pedersen tok seg videre til rennet med et svev på 126,5 meter, mens Kristoffer Eriksen Sundal hoppet 122 meter.

Johann André Forfang kom skjevt ut fra hoppkanten og fikk opp 119,5 meter. Det betyr at han kan få tøff motstand i tirsdagens renn. Der hoppes det dueller med topp 25 mot bunn 25 i kvalifiseringen.

Benjamin Østvold landet tidlig på 116 meter. Det holdt akkurat til å komme gjennom kvalifiseringen.

Østvold kom inn i hoppuka etter at Marius Lindvik trakk seg i helgen.

(©NTB)