Menu
Med Carola Häggkvist i spissen ble det rekordhøye seertall for årets sesong av «Hver gang vi møtes». Foto: Heiko Junge / NTB

Fra Kjerringøy til Hadeland for «Hver gang vi møtes»

Det bærer fra ut mot havet på Kjerringøy i Nordland til strandkanten av en innsjø på Hadeland for «Hver gang vi møtes».

Av NTB | 14.05.2025 16:03:25

Kultur og underholdning: Etter fire år nordpå er nemlig den populære musikkrealityen på flyttefot igjen.

– Dette blir fantastisk! Vi gleder oss til å flytte innspillingen av «Hver gang vi møtes» til nye frodige og idylliske omgivelser på Thorbjørnrud Hotel i strandkanten ved Randsfjorden. Det vil skape en nydelig atmosfære og de beste rammene for produksjonen når vi skal i gang med den 16. sesongen, sier Trygve Rønningen, TV 2s programredaktør.

Sesongen spilles inn på hotellet i samarbeid med Hadeland Glassverk, som begge er eid av Atle Brynestad. Han synes det er «stor stas» at TV 2 har valgt hans hotell.

Tidligere har Thorbjørnrud vært mest kjent som åsted for flere regjeringers budsjettkonferanser, med regjeringsmedlemmer kledd i lusekofter eller gensere. Nå blir det garantert mer glamour i gangene.

Tidligere har «Hver gang vi møtes» vært spilt inn på Hvaler, på Vestre Kjærnes gård i Våler, og altså på Kjerringøy.

Artistene for 2026-sesongene vil bli presentert til høsten. Årets sesong – der Carola var hedersgjest – ble tidenes mest sette sesong for TV 2.

(©NTB)

Flere nyheter: