Etterforskningen avsluttet etter Ødegaard-bryllupet – alle involverte avhørt
Politiet er ferdige med etterforskningen knyttet til anmeldelsene som ble innlevert etter fotballstjernen Martin Ødegaards bryllup. Nå skal påtale vurderes.
Av NTB | 29.07.2025 11:44:34
Sport: Det er VG som får bekreftet av påtaleansvarlig Hanna Sofie Karlsdatter Aronsen at etterforskningen nå er gjennomført og at alle invoverte parter er avhørt.
Nå ligger saken til vurdering hos påtaleansvarlig.
Politiet mottok to anmeldelser etter bryllupet til Martin Ødegaard og kona Helene i slutten av juni.
Dagbladet anmeldte Geir Ellefsen, som hadde fått jobben som sikkerhetsansvarlig i bryllupet, for kroppskrenkelse. Ellefsen jobber til daglig i en 80 prosent stilling som sikkerhetsrådgiver i Norges Fotballforbund.
Den andre anmeldelsen sto Se og Hør bak. Den var rettet mot to sikkerhetsvakter som fysisk fjernet bladets fotograf fra området utenfor Gjerdrum kirke.
(©NTB)