Menu
Erika Kirk avbildet sammen med visepresident J.D. Vance på et arrangement etter Charlie Kirks død. Foto: Gerald Herbert / AP / NTB

Enken etter Charlie Kirk støtter Vance som presidentkandidat

Erika Kirk har startet kappløpet mot Det hvite hus tidlig og gir sin støtte til J.D. Vance som presidentkandidat i 2028.

Av NTB | 20.12.2025 10:50:53

Politikk: Kirk tilbyr samtidig støtten fra den innflytelsesrike ungdomsorganisasjonen Turning Point USA som ble grunnlagt av hennes mann.

Organisasjonen spilte en viktig rolle i å mobilisere unge mennesker til å stemme på Donald Trump i 2024.

– Vi kommer til å få min manns venn J.D. Vance valgt som den 48. presidenten på den mest strålende måten mulig, sa hun torsdag kveld på AmericaFest, den første store Turning Point-samlingen siden Charlie Kirk ble drept.

Vance skal tale på samlingen søndag. Han har ikke lansert seg selv som en kandidat til valget i 2028, men det er ventet at han vil melde seg på.

Det er ikke mulig å sitte som president i mer enn åtte år til sammen. Etter Trump har tjent ferdig sin periode som president, kan han derfor ikke stille til gjenvalg.

Vance sto Charlie Kirk nær i månedene og årene før han ble skutt og drept i et politisk motivert drap på et universitetsområde i Utah.

Visepresidenten fløy til Utah for å trøste Erika Kirk og for å følge Charlie Kirks kiste tilbake til parets hjem i Arizona.

(©NTB)

Flere nyheter: