Menu
Jørn Eggum er eneste kandidat til å overta som LO-leder etter Peggy Følsvik, som gir seg på kongressen neste uke. Arkivfoto: Paul S. Amundsen / NTB

Eggum avlyser deltakelse på 1. mai-arrangementer i Fredrikstad og Sarpsborg

Fellesforbundets leder Jørn Eggum kommer likevel ikke på 1. mai-arrangementer i Sarpsborg og Fredrikstad.

Av NTB | 30.04.2025 13:13:21

Kultur og underholdning: – Jeg fikk akkurat beskjed om at han ikke kommer. Mer enn det vet jeg ikke akkurat nå, sier gruppelederen i Sarpsborg Ap, Therese Thorbjørnsen, til Sarpsborg Arbeiderblad.

Kvelden 1. mai skulle Eggum ha deltatt på et åpent møte i regi av Sarpsborg Arbeiderparti på Glenghuset.

Leder for LOs lokalavdeling i Fredrikstad, Vidar Schei, bekrefter overfor Altinget at Eggum ikke holder hovedtale på 1. mai-arrangementet i byen, slik det tidligere har vært kunngjort.

Etter planen skal Eggum også delta på et 1. mai-arrangement i Halden. Leder Siw-Hege Christiansen i LO i Halden og Aremark har ikke besvart NTBs henvendelser onsdag.

TV 2 kunne mandag fortelle om en kvinnelig lokallagsleder som hadde hatt et tidligere forhold til LO-topp Jørn Eggum. Eggum bekreftet forholdet, samt at han ledet prosessen som førte til at kvinnen mistet lederjobben i januar.

Han ba samtidig om fullmakt til å forhandle en minnelig løsning – uten å informere forbundsstyret om deres tidligere relasjon.

Eggum er eneste kandidat til å overta som LO-leder etter Peggy Følsvik, som gir seg på kongressen neste uke.

Flere nyheter: