reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Dansk politi har bistått norske kolleger i etterforskningen av drapssaken i Bergen. Foto: Paul S. Amundsen / NTB

Dansk politi har avhørt familiemedlemmer i drapssak

Dansk politi bistår norske kolleger etter at en 19 år gammel kvinne og hennes 20 år gamle danske kjæreste ble funnet døde på Nordnes i Bergen.

Av NTB | 02.02.2025 16:01:49

Kriminalitet og rettsvesen: Et familiemedlem av den avdøde dansken ble avhørt lørdag ettermiddag, opplyser politikommissær Thomas Ratzlaff ved politiet på Nordsjælland i Danmark til Bergens Tidende.

– Vi har bistått norsk politi, og avhøret ble gjort i samarbeid med dem. Det er vi som har kontakt med de pårørende i Danmark, sier Ratzlaff.

Det var norsk politi som bestemte temaet for avhøret. På spørsmål om det kom fram noe som kaster lyst over drapssaken, svarer han:

– Jeg kjenner ikke til hva som kom fram i avhøret. Jeg var ikke med på avhøret, og kan ikke si noe om det, sier han.

Han tror ikke dansk politi kommer til å ha mer å gjøre med saken.

Det var natt til fredag at politiet i Bergen fant 19 år gamle Hennie Hayden-Rasmussen og hennes 20 år gamle danske kjæreste døde i leiligheten. Politiet har siktet 20-åringen for drap, men politiet har også uttalt at de undersøker om det kan være en ukjent gjerningsperson.

– Vi undersøker hvem som har tilgang til leiligheten, og om det er noen andre som har hatt motiv for å skade dem. Vi er ikke på jakt etter en ukjent gjerningsperson. Men vi må være åpne for alle hypoteser, sa politiadvokat Inger-Lise Høyland lørdag til BT.

(©NTB)

Flere nyheter: