Curling: Norge tapte for USA etter knallsterk opphenting
Norge tapte 8-10 for USA i OL-curlingen og står med tre seirer og to tap så langt i grunnspillet. Norge skapte spenning med en sterk opphenting.
Sport: USA festet et tidlig grep om kampen med fem poeng på de tre første omgangene. Norge reduserte til 3-5 i de to neste, men USA gikk deretter opp til 7-3 i den sjette omgangen.
Dermed var veien tilbake lang for Norge, men i omgang ni utlignet de til 8-8 med hele tre poeng. USA hadde den siste steinen i siste omgang og sikret seieren med et flott utslag.
Norge slo vertsnasjon Italia tidligere søndag og står med tre seirer og to tap etter fem kamper.
Mandag venter Storbritannia før Sverige, Sveits og Canada venter i de siste kampene i grunnspillet, som avsluttes torsdag. Storbritannia, Sveits og Canada har alle spilt solid hittil i turneringen og er tøffe motstandere.
Det er ti lag som deltar i OL. Hvert lag skal spille ni kamper i grunnspillet, og de fire beste går til semifinalene.
Norge representeres med skip Magnus Ramsfjell, samt Gaute Nepstad, Bendik Ramsfjell og Martin Sesaker. Wilhelm Næss er femtemann som reserve.
I alt har Norge tre herremedaljer i OL-curlingen (gull i 2002, sølv i 2010 og bronse i 1998). For fire år siden ble det norsk 6.-plass.
(©NTB)
