Menu
Minst tre personer omkommet, ifølge lokale medier. Foto: Armando Franca / AP / NTB

CNN Portugal: Dødstallet har steget til 15 etter kabeltrikkulykke i Lisboa

Portugals president Marcelo Rebelo de Sousa bekrefter at flere personer er døde som følge av en ulykke på kabeltrikken Gloria i Lisboa.

Av NTB | 03.09.2025 21:41:43

Ulykker og naturkatastrofer: Sousa spesifiserer ikke hvor mange det er snakk om, men både CNN Portugal og avisa Corregio de Manhâ siterer politikilder på at det er snakk om minst tre døde. Samtidig skal rundt 20 personer være skadet.

– Presidenten uttrykker sin medfølelse og solidaritet med familiene som er rammet av denne tragedien, og han håper at hendelsen blir raskt oppklart av de relevante myndighetene, heter det i uttalelsen.

Årsaken til ulykken er så langt ukjent, men Corregio de Manhâ skriver at kabelvognen kan ha falt fra stor høyde.

Både brannvesen, helse og politi rykket ut til stedet med store ressurser. CNN skriver at sivilforsvaret er på plass med 56 personer.

Elevador da Gloria, som går mellom Restauradores og Principe Real, er en av flere kabeltrikker som går i Lisboa sentrum. De er spesielt populære blant turister.

(©NTB)

Flere nyheter: