Menu
Chelsea-sjef Enzo Maresca avviser rykter. Foto: Antonio Calanni / AP / NTB

Chelsea-sjefen fnyser av Guardiola-rykter: – Hundre prosent spekulasjoner

Chelsea-manager Enzo Maresca avviser blankt at rapporter som knytter ham til trenerjobben i Manchester City. Han lover å bli i London neste sesong.

Av NTB | 19.12.2025 16:50:07

Sport: Italienske Maresca sa forrige helg at han hadde bak seg sine «verste 48 timer» siden han kom til Chelsea i juli i fjor.

De overraskende uttalelsene falt etter at laget hans hadde slått Everton 2-0 på hjemmebane. I etterkant kritiserte Maresca ikke navngitte personer for ikke å ha støttet ham og spillerne hans.

Han understreket at han ikke refererte til fansen.

Bemerkningene ga næring til allerede eksisterende spekulasjoner om at han er kritisk til klubbens eiere og sportsdirektører.

På en pressekonferanse fredag avfeide Maresca spørsmål om han kan være aktuell for City.

– Dette påvirker meg ikke i det hele tatt, fordi jeg vet at det bare er spekulasjoner, sa han.

– Og akkurat nå er det ikke tid til slike ting. Først og fremst fordi jeg har en kontrakt her til 2029. Og fokuset mitt handler bare om denne klubben, og jeg er veldig stolt av å være her, la han til.

– Absolutt, ja. Igjen, jeg har kontrakt til 2029, og dette er hundre prosent spekulasjoner, sa italieneren.

Maresca kom til Chelsea i juli 2024. Han vant conferenceligaen og klubb-VM i sin første sesong på Stamford Bridge.

Laget hans er nå nummer fire på Premier League-tabellen og er på vei mot utslagsrundene i Champions League.

Tidligere denne uken rapporterte så The Athletic at Maresca står høyt på Manchester Citys liste over mulige erstattere etter Pep Guardiola. Det ble samtidig hevdet at sistnevnte kan komme til å gi seg i City ved sesongslutt.

Maresca var helt utvetydig da han ble spurt om han ville love fansen at han blir på Stamford Bridge også neste sesong.

(©NTB)